gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

ПОТОЧИЊА 2022 НА 18 И 19 ЈУНИ во Филхармонија

Potocinja

Најмили другарчиња, конечно дојде денот повторно да се дружиме на големата сцена. После три години без никакви ограничувања и рестрикции ПОТОЧИЊА повторно во сиот свој сјај ќе протечат и ќе разлеат нови игри, песни, насмевки и радости на голема сцена и пред полна сала.

За прв пат во прекрасната Филхармонија и за прв пат наместо да ја пречекаме, ќе ја испратиме пролетта со песна. Премногу сме возбудени и со нетрпение Ве очекуваме, затоа што мина се, а ние сме повторно тука само за Вас. Ви ветуваме голема забава и вистински детски спектакл!

Локација во Македонска филхармонија на 18ти и 19ти јуни во 11:00, 13:00 и 19:00 часот

Билети во продажба: Продажна мрежа на МК ТИКЕТС и онлајн на следните линкови - https://www.karti.com.mk/potocinja-2022.nspx и https://mktickets.mk/event/potocinja18/

Се гледаме на ПОТОЧИЊА 2022


Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box