gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

moda12На страниците на престижниот моден магазин Вог, големо внимание добија пругастите парчиња облека, како еден од неизбежните хитови за нареднава сезона пролет-лето 2011.

И на модните писти познатите дизајнери покажаа некои извонредни комбинации, поигрувајќи се со впечатливи бои и различни дезени од кои секако линиите беа составен дел. Линиите се носат од глава до пети и на маици, фустани, чанти и чевли.

Само најхрабрите ќе се осудат да ги комбинираат пругите од глава до петици. Ако се плашите, сепак - не претерувајте, а еве неколку решенија кои се покажаа како идеални, и за кои се одлучија модните експерти

moda13  moda14

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box