gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Jamiroquai2После Pink, Lenny Kravitz и Santana, Авалон продукција го најавува концертот на еден од највозбудливите светски live бендови на сите времиња - Jamiroquai.

Концертот е закажан на 3 јули во Арената „Филип Втори“ во Скопје. Jamiroquai на големата светска турнеја го промовира новиот албум „Rock Dust Light Star” како и најголемите хитови од претходните шест албуми.

Во својата кариера бендот има издадено седум студиски албуми и продадено повеќе од 25 милиони примероци.

Дискографија:

1993 Emergency on Planet Earth
1994 The Return of the Space Cowboy
1996 Travelling Without Moving
1999 Synkronized
2001 A Funk Odyssey
2005 Dynamite
2006 High Times: Singles 1992-2006
2010 Rock Dust Light Star

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode