gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

stingLIVE NATION во соработка со Lupa Promotion и Белградската арена со задоволство објавуваат  дека Стинг придружуван од голем симфониски оркестар и бендот летово ја продолжуваат својата светска турнеја Symphonicity во градовите од Европа со која ќе настапи и  во Белградска арена, на 8 Јуни. По распродадените настапи во текот на САД, Европа и Австралија, Symphonicity ќе биде дел од голем број фестивали во Франција, Германија, Италија.
Интернет продажба на влезници за  http://www.arenabeograd.com http://www.tickets.rs  http://www.eventim.rs А кај нас билетите ќе се продаваат во Југотон ГТЦ и мрежата на Купи карти за се.

Како соло-музичар и член на "Полис", Стинг има освоено 16 Греми награди, две Brit Awards, Златен глобус, Еми, три номинации за Оскар, награда на векот Билбордовиот магазин, и MusiCares 2004 Награда за Човек на годината.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode