gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Karolina-Goceva1Каролина Гочева зедно со бендот “Bei The Fish” со кој остварија соработка на заедничкиот хит “Ideal woman”, ќе се појават како дел од музичките гости на концертот на Ејми Вајнхаус во Србија.

Вајнхаус својата долгоочекувана турнеја „Tuborg Ultimate Summer“ ќе ја отвори со концертот на Калемегдан на 18 јуни. Покрај Каролина и “Bei The Fish”, како гости на концертот ќе настапат и бендот „Елементал“ и американскиот хитмејкер Моби.

Инаку Ејми со својот бенд и екипата ќе пристигне во Белград два дена пред концертот. На Калемегдан ќе биде изграден посебен дел за екипата, и тоа на 600 метри квадратни, физички ограден и затворен од остатокот на бекстејџот, кој ќе зафаќа површина од 2000 метри квадратни.

amy_winehouse

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode