gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

joe-cocker1Скопје оваа концертна сезона побогато за уште едно светско име.

Најдобриот rock&blues&soul пејач на светот на сите времиња, Јое Cocker за прв пат доаѓа во Македонија.

Неговиот концерт ќе се одржи на 15-ти Јуни во арената “Борис Трајковски”!!!
Joe Cocker за повеќе од четириесет години има објавено 21 студиски и четири албуми во живо,продадени во милионски тиражи, уметник со освоени Греми, Златен глобус и Оскар и е од ретките британски музичари кој е добитник на OBE (Order of the British Empire), а неговиот непогрешлив blues&soul глас станува најпозната музичка марка.

Човекот кој ги испеа легендарните: “You can leave your hat on”,”Unchain my heart”,” With A Little Help From My Friends”,” Summer In The City”,”I put a spell on you”, "When the Night Comes", "N’oubliez Jamais", “Feelin’ Alright" , "Up Where we Belong" , "You are so Beautiful"… ќе го имаме во Скопје на 15 јуни.

Влезниците по цена од 900, па се до 1500 денари ќе можат да се набават на сите продажни места на билет сервисот Купи карти за се www.kupikartizase.com 

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode