gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

cola1Здравко Чолиќ најпопуларниот балкански пејач и вечниот шармер, со нетрпение го очекува 25 јуни, кога своите бројни хитови ќе ги запее на белградското Ушче.

Освен новите песни, во оваа прилика ќе го обнови репертоарот со песните од седумдесетите години, па бројната публика ќе може да ужива со  “Ко те љуби кад нисам ту”, “Април у Београду”, “Вагабунд”  и многу други.

Влезниците веќе се во продажба, цената се движи од 1000 до 3000 динари. Со секоја влезница следува и подарок, CD од Чола.

Белград го чекаше цели четири години, промотивната турнеја на последниот албум "Кад погледаш ме преко рамена" својот врв ќе го доживее токму на 25 јуни на Ушче. Спектаклот по очекувањата на многу луѓе се вели дека ќе ги засени двете Маракани на Чола, кога се бараше карта повеќе. Само времето да го послужи, а за се останато ќе се погрижи најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode