gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Жените не сакаат да гледаат порно, и  не се склони кон сексуални авантури. Вистината? Па, и не баш. Проверете ги митовите за женската сексуалност

zena1. Жените не мастурбираат
Припадничките на поубавиот пол уживаат во мастурбацијата. Ова е најдобриот начин да откријат што навистина сакаат.

2. Жените не покажуваат иницијатива за сексот
На почетокот на врската жените се малку повнимателни,  но кога подобро ќе го запознаат партнерот и дознаат што им се допаѓа, максимално се опуштаат и се претвораат во вистинска лавица во кревет.

3. На жените им треба многу време да се возбудат
Треба само еден вистински поглед или допир кој ќе ги подготви за акција

4. Жените не се склони кон сексуални авантури
Со вистински партнер жените целосно се предаваат и се претвораат во вистински авантурист.

5. Жените не ја превземат контролата во спалната соба
Откако ќе сфатат што сакаат и посакуваат во сексот тоа ќе го кажат и покажат на својот партнер и потоа го имаат главниот збор

6. Доколку не го доживеат,  жените би требало да глумат оргазам пред мажите.
Не!

7. Жените не би требало да имаат секс за време на менструацијата
Иако многу парови ова не го сметаат за вообичаено, овие денови можат да бидат посебно забавни во кревет

8. Жените не би требало да имаат секс дури и кога се бремени
Хормоналните промени кои се случуваат во текот на бременоста кај многу жени ја зголемуваат сексуалната желба. Само напред!

zena19. Жените не сакаат порнографија
Жените ја користат порнографијата за да се возбудат да го истражуваат своето тело да научат нови техники и да откријат интересни места и ситуации за секс игри.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box