gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

david-guetta-avalonЕден од спектакуларните настани ова лето ќе се случува во Охрид. Свое шоу на стадионот “Билјанини извори” ќе има човекот кој успеа да стане многу повеќе од DJ, продуцент и композитор David Guetta.

Човекот чии хитови со Rihanna, Madonna, Kelly Rowland, Estelle, Akon, Fergie го одбележа 21- виот век. Ноќ спроти Илинден David Guetta во Охрид.

www.avalon.com.mk

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode