gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

sanКарлос Сантана на 6 јули ќе настапува во Белград во рамките на неговата турнеја“Guitar Heaven 2011”.

Тој најави дека ќе свири најмалку два и пол часа и дека неколку нумери ќе изведе со својата сопруга. Сантана ќе настапува во Белградска арена, така што сите Вие кои што го пропуштивте концертот на Сантана во Скопје имате шанса да уживате во Белград со овој голем латиногитарист.

На концертот во Белградска арена мајсторот на гитара ќе ги изведе песните од последниот албум „Guitar Heaven: The Greatest Guitar Classics of All Time“.На листата уште ќе се најдат хитовите While my guitar gently weeps, Riders on the Storm, Smoke on the water, Black magic, Woman, Maria, Maria, Sunshine of your love i Smooth.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode