gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

toksikologijaСкопскиот хип-хоп состав „Токсикологија“ова лето најавува концерт во Античкиот театар во Охрид на 23 јули

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од 1 јули по цена од 250 и 350 денари, а на влезот на театарот ќе се продаваат по 450 денари.

На овој настан ќе се претстави рап-екипата составена од Тони Зен, Скит Скитара, Пука Козметика, Слаткаристика и уште многу други. Организаторите велат дека 23 јули ќе биде датум кога Македонија ќе живее во знак на хип-хопот.

Во рамките на хип-хоп концертот ќе следуваат и изненадувања за присутните.
За најсреќните, ќе бидат пуштени 20.000 флаери, од кои 4000 ќе бидат со одреден жиг со кој ќе може да се рефундираат 50 денари од цената на билетот на влeзот на Антички театар непосредно пред почнувањето на концертот.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode