gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Овие денови само една работа е потопла од времето – страствен секс во лето!

seksileto1Што е тоа што во лето толку многу не возбудува? Постојат повеќе причини зошто во лето се буди нашиот сексуален нагон. Мажите посебно реагираат а ги стимулираат секако жените во бикини, летни фустанчиња, мини здолништа и маички кои повеќе откриваат отколку што покриваат. Но тоа не е единствената причина поради која сме така полни со живот, елан и сексуална желба во летниот период.

Сонцето го подгрева нашиот сексуален нагон. Сончевата светлина помага да се создаде хормонот познат како MSH, кој што е поврзан со незапирливата желба за секс.

Сончевата светлина, исто така делува позитивно на нашето расположение и на будење на сексуалниот нагон. Во лето сите изгледаат по секси. Мажите се поатрактивни. Нивната летна облека го открива обликуваното мускулно тело а жените изгледаат еднакво исто како по водење љубов, вжарени, со црвена боја, која изгледа максимално привлечно. Летото е период кога жените најмногу го покажуваат своето тело, како на пример деколтето.

Независно од полот, доброто расположение во летните денови помага во демонстрирањето на повеќе самодоверба и енергија, која е заразна и пред се доста секси.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box