gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

bon-joviРок-групата „Бон Џови“, со настапот во Загреб, на осми јуни оваа година ја започна најавената голема светска турнеја „THE CIRCLE TOUR".

По Хрватска, во рамките на светската турнеја, групата ќе ги посети и Грција, Германија, Норвешка, Велика Британија, Романија, Турција, Шпанија, Португалија, и Австрија. Најблиску и најбрзо до нас, доколку го пропуштивте концертот во Загреб е Атина, концертот ќе се одржи на 20 јули местото на настанот е „Olympic Stadium“.

Што се однесува до „Бон Џови“, една од најголемите рок-групи во светот, досега има продадено повеќе од 120 милиони албуми, а на нивните концерти присуствувале повеќе од 35 милиони луѓе, а настапувале во повеќе од 50 земји.

Еве каде се ќе настапува рок-групата „Бон Џови“ овој месец :

10 Јули, 2011 во Букурешт, Романија Piata Constitutiei
13 Јули, 2011 Дизелдорф, Германија ESPRIT арена
14 јули, 2011 година во Цирих, Швајцарија Letzigrund стадион
16 Јули, 2011 Манхајм, Германија Maimarkthalle
17 Јули, 2011 Удине, Италија стадионот Friuli
20 ЈУЛИ, 2011 Атина, Грција Олимписки стадион - арена
22 јули, 2011 година во Виена, Австрија Ernst Happel стадион
24 Јули, 2011 година Бриж, Белгија Zeebrugge плажа
27 ЈУЛИ, 2011 Севиља, Шпанија Estadio Олимпико
29 јули, 2011 година Сан Себастијан, Шпанија Estadio Anoeta
31 јули, 2011 година Лисабон, Португалија Parque da Belavista

http://www.bonjovi.com/vip_experience

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode