gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

inna---Популарната пејачка Инна го потврди учеството  на Ре-Вел-Ин фестивалот кој на 29 јули се случува во клубот “Culture Club Revelin” во Дубровник. Ова ќе биде прв настап на Инна во Хрватска, која стана актуелна со хитовите 'Club Rocker' i 'Sun Is Up' .

Прекрасната 24 годишна пејачка од Романија, на фестивалот во Хрватска најавува спектакуларно шоу и експлозија од адреналин.

Инна до сега има објавено два албуми, 'I Am The Club Roker'  и  'Hot' чии хитови се најдоа на првите места на топ листите во Велика Британија, Шпанија, Франција, Русија, Швајцарија, кај нас во Македонија и во многу други земји.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode