gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Summer-Scream-Festival-malaНа годинешниот „Summer Scream Festival“ кој на 31 јули се случува во Охрид, свои настапи најавија Ван Гог, Прљаво Казалиште, Дивљје Јагоде, и Морал.

Фестивалот се одржува на Плажа Парк во Охрид, започнува во 21 часот, а ќе трае до раните утрински часови.

Билетите се пуштени во предпродажба низ цела Македонија и може да се набават во сите Tobacco Together салоните, Југотон, Цвеќара Розе веро 2, Плоштад Охрид.

Цената на билетите ќе биде од 24-ти јули 600 денари, од 25-ти до 31-ви јули 700 денари, на врата 800 денари, а за ВИП 1000 денари.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode