gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Оваа сезона најпривлечна е белата боја, а главното парче облека е фустанот.

bel fustan naslovna

Го гледавме во колекциите на Dolce & Gabbana, Chloe, па дури и кај новата модна ѕвезда Викторија Бекам.

bel fustan1

Она што е црното мало фустанче за во зима, за лето дефинитовно е малото бело фустанче. Секој може да изгледа модерно во бело, од ситните до заоблените девојки. Држете се до класичните правила за обликот на Вашето тело. В деколте е секогаш добар избор за девојки со раскошни облини, додека поситните девојки ќе изгледаат фантатично во фустанчиња со асиметрични кроеви. Каков и материјал да одберете, нема да погрешите, посебно ако се потрудите да добиете чоколадна боја.

bel fustan

Всушност фустанот не мора да биде краток, затоа што фустаните со макси должина исто така се хит ова лето. Кога се во прашање модните додатоци, најдобро е да ги одберете оние со интензивни бои, за да ја разбиете монотонијата.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box