gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

pejaciГолем предновогодишен музички спектакл ќе ја тресе цела Македонија , ќе се случи во Скопје на 30-ти декември во Спортскиот центар Борис Трајковски со почеток во 20 часот.

Сите музички sвезди со своите најголеми хитови на едно место во иста вечер ќе бидат доволна провокација за сите оние кои сакаат добра забава и убави македонски песни изведени од сите оние кои нешто значат во моментов на македонската музичка сцена, а тоа се: Владо Јаневски, Елена Ристевска, Паркети, Тамара Тодевска, Александра Пилева, Димитар Андоновски, Дарко Илиевски, Некст тајм, Токсикологија, Викторија Лоба, Легијата, Магдалена Цветкоска, Ламбе Алабаковски, Бени – Нон стоп, Орхидеја Дукова и  Влатко Лозаноски.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode