gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Тони Зен подготви вистинско изненадување за своите фанови – нов видео запис кој претставува компилација од две нови теми „Надвор“ и „Повеќе од рапер“, а истиот премиерно ќе може да се погледне вечер на музичкиот канал МТВ во 20 часот.

- Сите мои ставови, погледи и мисли се искажани во овие две нови песни. Во спотот горам автомобил, а тоа е само преносна смисла на се кажано во „Надвор“ и „Повеќе од рапер“. Двете песни се моја интимна исповед и многу се разликуваат од тоа што досега сум го пласирал во етерот- изјавува Тони Зен.

Новите песни се со текст на Тони Зен, а музиката, аранжманот и комплетната продукција на Бертан Аслани. Режисер и на ова видео издание на Тони е Мерт Аслани.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode