gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

„Орбитал“„Паблик енеми“ и „Парти брејкерс“ вечерва ќе ја просветлат цела македонка публика на спкетаклот кој вечерва се случува а е насловен едностано како „Скопје гори“. Како домашна поддршка на настанот што ќе се одржи на скопското Kале, под отворено небо, ќе бидат „Подземан ефект“ и македонскиот хип-хоп состав „Легијата“.

Тука се и следните дати кои треба да ги запаметиме , концертот на легендарниот британски состав „Дјуран Дјуран“, кој ќе настапи на 7 јули исто така на скопско Kале.

И она со што ќе ја кулминираме цела оваа агенда на Авалонци е и 2 октомври сите ние ќе имаме прилика повторно да уживаме во концертот на Лени Kравиц, чиј настап е во рамките на турнејата за промоција на албумот Black and White America, впорчем екслузивно прикажување на неговиот девети студиски албум во кариерата.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode