gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Неколку пати фронтменот на групата „Рибља чорба“ изјавил дека никогаш повеќе нема да настапи во Хрватска, но најверојатно следната година би можел да ја смени својата одлука.

- Работите се менуваат на подобро и тоа е причина зошто подготвуваме концерт и тоа не на мала врата низ помали градови, туку на голема во Загреб. Засега не можам да го прецизирам датумот, но во првата половина на следната година сигурно, изјави Бора Ѓорѓевиќ.

Тој објасни дека има намера да ја смени својата одлука поради големиот број Хрвати кои доаѓаат на концертите на „Рибља чорба“ во соседна Словенија.

Бора Чорба исто така најави и снимање на нов албум, кој треба да биде објавен кон крајот на годинава.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode