gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Големите музички имиња како Бора Чорба, Калиопи, Каролина, Елена Ристеска се  дел од најавените учесници што неколку дена ќе ја забавуваат публиката на третото издание на  „Лазарополе фест“ што официјално почнува утревечер  а ќе трае до 31 јули.

Веќе навистина  поуларното село Лазарополе во следните пет дена ќе биде местото за вистинска забава и адреналин , покрај вече најавените имиња   ќе ги видиме и прекрасните „Синтезис“,  момците од „Суперхикс“, тука се и Хипнополис“, „Конкеринг лајон“ и број на познати диџеи.  

Отворањето е закажано заутре , 27 јули  во 18 часот, а  за сите посетители ќе обезбеден бесплатен интернет и кампинг-простор во самото село.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode