gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Со настапите на „Суперхикс”, Дани Димитровска и „Прљаво казалиште” вечер на плоштадот „Гоце Делчев” во Струмица ќе биде отворен првиот струмички „Опен Фестивал 2012”.

Изминатите три дена од „Опен Фестивал 2012”,според организаторот  Петар Божинов, беа само загревање на атмосферата,чија кулминација се очекува со настапот на реномирани уметници од македонската и странската естрада.

- Вечер на големата сцена ќе се претстават „Суперхикс”, Дани Димитровска и „Прљаво казалиште”, во утревечер ќе настапат „Нокаут”, Петар Ренџов и „Тумбао Салса”, Ристе Тевдовски и Харис Џиновиќ, а задутре  публиката  ќе се дружи со Влатко Лозановски, Миле Кузмановски, оркестарот „Џамбо Агучеви” и Цеца Ражнатовиќ, вели организаторот Петар Божинов.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode