gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Во Загреб денеска беше одреден распоредот за новата сезона од АБА лигата, во која што македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром ќе стартува на домашен терен против составот на Унион Олимпија која ќе биде предводена од Алеш Пипан, порнешниот тренер на „аеродромци“.

Овој дуел е закажан за 5 октомври.

Во овогодинешното издание на АБА лига натпреварувањето ќе учествуваат 14 тима кои ќе одиграат 26.кола, а единствената промена од минатата сезона е тимот на Мега Визура кој доби право на настап и ќе биде на местото од Сплит.

Распоред на натпреварите на МЗТ Скопје во првата полусезона од АБА лигата:

1.коло МЗТ Скопје Аеродром - Унион Олимпија 05.10.2013

2.коло Шолнок - МЗТ Скопје Аеродром 08.10.2013

3.коло МЗТ Скопје Аеродром - Будуќност 12.10.2013

4.коло Цедевита - МЗТ Скопје Аеродром 19.10.2013

5.коло МЗТ Скопје Аеродром - Партизан 26.10.2013

6.коло Мега Визура - МЗТ Скопје Аеродром 02.11.2013

7.коло МЗТ Скопје Аеродром - Крка 09.11.2013

8.коло Задар - МЗТ Скопје Аеродром 16.11.2013

9.коло МЗТ Скопје Аеродром - Игокеа 23.11.2013

10.коло Цибона - МЗТ Скопје Аеродром 30.11.2013

11.коло Широки - МЗТ Скопје Аеродром 07.12.2013

12.коло МЗТ Скопје Аеродром - Црвена Звезда 14.12.2013

13.коло Раднички - МЗТ Скопје Аеродром 21.12.2013.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode