gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Македонските тенисери Димитар Грабул и Томислав Јотовски го подобрија својот ранг на денешната нова АТП листа.

Грабул се наоѓа на 651.место со 34 поени, додека Јотовски е на 947.место со вкупно 12 поена. Грабул има скок од четири места, а Јотовски од 232.

Од Македонците пласман на АТП ранг листата имаат уште Шендит Деари - 1.267 место и Стефан Мицов - 1.947 место.

Во ТОП 10 има две промени. Рафаел Надал по триумфот во Монтреал од четвртото се проби на третото место, а во „десетката“ за првпат влезе финалистот од Монтреал Милош Раониќ.

Десете првопласирани на АТП листата се: Новак Ѓоковиќ, Енди Мареј, Рафаел Надал, Давид Ферер, Рожер Федерер, Томаш Бердих, Хуан Мартин Дел Потро, Жо Вилфред Цонга, Станислав Вавринка и Милош Раониќ.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode