gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

На Европското првенство - Б дивизија што се одржува во Сараево, македонската кадетска репрезентација денеска ќе игра против Англија. Ова ќе биде директен дуел за третото место во четвртфиналната група. И двете селекции немаат победа, а имаат по два пораза. Почетокот на натпреварот е во 16 часот и 15 минути.

Покрај дуелот Македонија - Англија играат од Е групата уште и Финска - Словенија. Во рамките на групата Ф ќе играат Босна и Херцеговина - Чешка и Грузија - Данска.

На табелата во групата Е: Финска и Словенија имаат биланс 2-0 (победи-порази), а Македонија и Англија 0-2.
Во Ф групата БиХ е прва со скор 2-0, Данска и Чешка имаат 1-1, а Грузија 0-2

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode