gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Четиридневната програма на напревари од 2.коло во шпанското фудбалско првенство започнува денеска со два натпревари.

Во првиот во Мадрид, составот на Гетафе ја пречекува Алмерија во натпревар кој ќе започне од 20 часот, додека два часа подоцна во Билбабо ќе играат баскиските ривали Атлетик и Осасуна. За сабота закажани се натпреварите: Елче - Реал Сосиедад, Еспањол - Валенсија и Виљареал - Ваљадолид.

Мадридскиот дуел меѓу Атлетико Мадрид - Рајо Ваљекано е прв од петте закажани за во недела кога ќе играат и Леванте - Севиља, Малага - Барселона и Реал Бетис - Селта Виго. Оваа рунда ќе биде заокружена со средбата Гранада - Реал Мадрид закажана за во понеделник.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode