gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Металург - Вардар е дербито во осминафиналната фаза од националниот фудбалски куп. Ова е епилогот по денешната жрепка одржана во „Куќата на фудбалот“ во Скопје.

Двојки за осминафиналето од Купот на Македонија:

Металург - Вардар,

Пелистер - Миравци,

Работнички - Новаци,

Силекс - Дрита,

Гостивар - Напредок,

Хоризонт Турново - Брегалница,

Тетекс - Ренова,

Шкендија - Македонија ЃП.

Првите натпревари ќе се одиграат на 18 септември со почеток во 16 часот, а реваншите се закажани за 25 септември во 15 часот и 30 минути.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode