gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Жените едни работа ги сметаат убави на себеси, поради нив се чувствуваат секси, додека за мажите тоа се потполно други работи.

Истражувањето беше изведено во Велика Британија, што доведе до резултати, односно работи кои ги прават жените да се чувствуваат секси.

1. Ставање на омилениот парфем

2. Голема насмевка

3. Излакирани, убаво украсени и обликувани нокти

4. Фарбање на коса или извлекување на прамени

5. Израмнување на косата во фризерски салон

6. Деколте

7. Уживање во топла бања

8. Нозете во мини здолниште или високи потпетици

9. Push-up градник

10. Педикир

11. Нагласена шминка на очите

12. Вежбање

13. Создавање кадрици на косата

14. Црвена кармин на усните

15. Носење кратки здолништа

16. Депилација на цело тело

17. Вештечки трепки

18. Голем накит во големи количини.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box