gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Водењето љубов би требало да биде интимен чин меѓу две лица. Но, не и во САД. Таму, во самиот чин сака да се вмеша и Владата.Еве неколку неверојатни закони кога е водењето љубов во прашање низ светот.

1. Во Њу Хемшир со закон е забрането неверство на сопружниците. Меѓутоа, под поимот неверство тука се подразбира  вонбрачна афера, која резултира и со вонбрачно дете. Таков закон е во сила од почетокот на 19 век, но наскоро би можел да биде сменет.

2. Во американската сојузна држава илегално е да се биде премногу секси. Овој закон дополнително е проширен во 2011 година за спречување на проституцијата. Накусо, според законот секој кој е облечен предизвикувачки, најверојатно планира да го продава своето тело.

3. На Хаваи неодамна стана противзаконски секс меѓу полицајци и проститутки.

4. На Флорида е противзаконски да се живее во вонбрачна заедница, односно „во грев“, а со закон е забранета и прељуба. Луѓето од законот сепак планираат да се ослободат од овој пропис.

5. Прељубата со закон е забранета и во Њујорк. Пред четири години една жена е уапсена поради секс во парк на клупа. Полицаецот кој ја уапсил знаел дека е мажена па обвинета е и за прељуба.

6. Според законите на Небраска, тамошните жители не можат да се венчаат ако имаат гонореја.

7. Дури четири американски сојузни држави, Луизијана, Северна Каролина, Оклахома и Канзас забраниле содомија, но технички дозволуваат некрофилија.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box