gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Џенифер Лопез со промената на исхраната вели дека се чувствува многу подобро а од својата исхрана ги исклучи јајцата и месото.

Поп пејачката премина на нова диета и вели дека многу подобро се чувствува откако се откажала од производите од животинско потекло.

- Многу ми е убаво кога ќе ги отворам очите наутро. Како веган, јадам само билки, затоа што целокупниот режим се состои во тоа и би сакала на сите да им го препорачам истото. Генерално, јадам се што никнува од земјата, а она што ми недостасува е путер – објасни Џенифер.

На овој начин пејачката се приклучи на листата на славните кои го следат веганскиот начин на исхрана меѓу кои се Џеј Зи, Бијонсе, Бред Пит, Деми Мур, Памела Андерсон, Семјуел Л. Џексон…

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box