gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Дали и вие сте на некоја диета, а не гледате резултати? Можеби и се прашувате дали има смисла воопшто да продолжите со истата. Прочитајте кои знаци сигнализираат дека сте на диета која за вас не е функционална.

- Цело време размислувате за храна

- Постојано доаѓате во ситуација да ги прекршите правилата на диетата

- Фантазирате за тоа што сте можеле да јадете за ручек или за вечера

- Каде и да се свртите или рекламираат или продаваат храна

- Малку ви фали тајно да почнете да јадете забранета храна

- Имате чувство дека диетата не функционира

- Често посакувате дека не сте на диета

- Само се жалите на диетата

- Навечер тешко се заспива

- Не ви се допаѓа тоа што го јадете

- Тешко се мотивирате да останете на диета

- Станувате нервозни и лесно се вознемирувате.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box