gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Познато е дека појадокот е најважниот оброк. Еве неколку предлози како да поминувате "најефтино" барем кога се калориите во прашање, т.е како да внесете што помалку калории, а вашиот појадок да биде здрав и корисен.

Житарици со јогурт

- 30 грама житарици

- една чаша јогурт со ниска масленост

Интегрални бисквити

- 1 интегрален бисквит

- 1 дл обезмастено млеко

- 1 дл сок од портокал

Путер од кикирики

- 1 парче интегрален леб

-1 лажиче путер од кикирики


Интегрален леб и сирење

- 1 парче интегрален леб

- 60гр младо сирење

- 150 гр грозје

Јагоди и јогурт

- 150гр јагоди

- 150гр јогурт

 

 

 

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box