gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

banana

Вкусната банана е идеална за сите типови на кожа.

Ќе ја хидрира сувата кожа, ја негува уморната кожа, го враќа сјајот и енергијата. Бананата содржи витамини А, Ц, Б6, Б12, калиум, магнезиум и овошни киселини, кои помагаат во отстранување на мртвите клетки од кожата.

Доволно е да истолчите една банана и кашата нанесете ја на чиста кожа. Оставете ја да делува 20 минути и исплакнете.

Да биде уште поефикасна, на бананата додадете состојки како што маслиново масло или мед. Маслиновото масло е идеален додаток за сува кожа, додека медот е одличен додаток за проблематичната кожа и кожа склона кон иритација. Можете да додадете малку банана и во вашите омилени маска за лице, со цел да бидат поефективни.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box