gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Елинор Лангстон, поранешна уредничка на модниот оддел за списанието "Космополитен", избра за вас нокти кои, по нејзино мислење, ќе ја одбележи сезоната пред нас. И, навистина, ова е вистинско освежување - атрактивни, уредни и урбанистички.

Елеонора своето долгогодишно искуство во областа на модата го префрли и на убавината, и исто така открива дека, иако помалку е повеќе, понекогаш можеме да си дозволиме и претерување - барем кога станува збор за маникир на нокти.

Оваа сезона акцентот е ставен на МАТ нијанси, додека седефастите се резервирани за детали. Бисери, циркони се препорачуваат за украси, а посебна трендовска верзија е во неколку мат нијанси.

Кога станува збор за должината на ноктите се препорачуваат помали и во облици што одат во шпиц или цилиндрични.

Погледнете кои предлози Елеонора ги одвои.

                         

                                                             

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box