gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Иако се приближува кон шестата деценија од животот, познатата манекенка Синди Крафорд покажа дека годините се само бројка.

На неа во текот на едно интервју и е поставено прашање на кое сите секогаш со нетрпение го исчекуваат одговорот - во што се крие тајната на добриот изглед на зрели години?

- Тајната е во тоа што нема тајна, одговори Синди.

- Правете го се она што на сите нас ни е добро познато - оставете ги цигарите, наспијте се, пијте многу вода и правете работи кои ве чинат среќни, објасни манекенката.

Нејзиниот совет само го потврди она што претходно го изјавија некои нејзини колешки - тајната на добриот изглед на било која животна возраст лежи во тоа својот живот да го живеете најдобро што можете.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box