gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

skin

Некои жени благодарение на генетиката имаат чиста и сјајна кожа која бара само основна грижа за да изгледа беспрекорна. За жал, има многу повеќе кои треба поинтензивно и внимателно да се грижат за кожата за да бидат среќни со нејзиниот изглед.

Ви претставуваме десет чекори што треба да ги почитувате и следите за вашата кожа да биде здрава, нежна и сјајна.

1. Пијте многу вода

2. Хранете се здраво, јадете помалку црвено месо и повеќе овошје и зеленчук

3. Престанете да пушите и да пиете алкохол (или барем намалете)

4. Избегнувајте стрес колку што е можно

5 Немојте да се туширате со топла вода

6. Изберете внимателно гелови за туширање (изберете производи за негување и со хидрантни својства)

7. Редовно хидрајте ја кожата со креми и лосиони

8. Спијте доволно

9. Заштитете се од сонцето (без оглед на годишното време)

10. Носете памучна облека секогаш кога е можно

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box