gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Оваа есен, пунџите, покрај кадриците, се сместени во центарот на модниот тренд. Разбушавени, малку подигнати, беспрекорно стегнати ... Едноставно, тие ја одразуваат елеганцијата и опуштеноста.

Малку разбушавени во комбинација со "непослушните" шишки или беспрекорно стегнати назад како оние за на балет ... Тие се одлична алтернатива за различни настани.

Со украсите дополнително истакнете ги - тиара, марама за коса, шноли, лента ... овој аксесоар дополнително ќе ја нагласи вашата фризура. Обидете се со различни варијации и одлучете се за таа која ви одговара најдобро.

Не е потребно посета на фризер, за да ја совладате техниката на правење на пунџа. Во само неколку чекори можете и сами да пробате, погледнете:

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box