gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Дали сте знаеле дека се што Ви е потребно за убава и сјајна коса се наоѓа во вашата кујна?

Ние ви споделуваме два едноставни рецепти за маски кои ќе ја опорават косата, ќе го стимулираат растот на косата и ќе го обезбедат нејзиниот сјај!

Маска од банани

Измешајте две испасирани банани, жолчка од јајце и лажица сок од лимон. Нанесете ја смесата на косата, а потоа завиткајте ја главата со пластична кеса и пешкир.

Оставете ја да делува 30-40 минути, а потоа исплакнете ја.

Маска од портокал

Измешајте една чаша сок од портокал со чаша јогурт. Нанесете ја смесата на косата, завиткајте ја главата со пластична кеса и пешкир.

Оставете ја да делува 30-40 минути и исплакнете ја темелно.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box