gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

По големиот успех на серијата "Сексот и градот", милениците на Сара Џесика Паркер ќе уживаат во новата серија, со наслов "Развод".

Се работи за комедија во која парот минува низ многу долг развод, во која се очекуваат голем број на ситуации кои ќе бидат исполнети со комични  елементи.

Иако за сега не се познати сите детали за новата серија, веста дека Сара ќе игра повторно пред камерите ги воодушеви многу фанови низ целиот свет.

Сценариото за пилот-епизодата, го напиша Шерон Хорган, но сега за сега не е познато кога пилотот серија ќе биде емитувана.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box