gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Роџер Федерер е елиминиран од Австралија Опен, откако рано утрово во третото коло загуби од Андреас Сепи (Италија).

Италијанскиот тенисер победи со 3-1, во сетови 6:4, 7:6, 4:6 и 7:6 и го направи првото големо изненадување на годинашниот Грен слем во Мелбурн.
 
Ова е првпат од 2003 година Федерер да на успее да стигне макар до полуфиналето на АО.
 
Во четвртото коло покрај сепи досега се пласираа и Томаш Бердих, Бернард Томиќ, Кевин Андерсон, Енди Мареј и Григор Димитров.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode