gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Откако ноќта ја поминаа на Истанбулскиот аеродром поради речиси тричасовно доцнење на летот од Доха до Истанбул, македонските ракометни репрезентативци утрово пристигнаа во Скопје. На скопскиот аеродром беа пречекани од мал дел спортски фанови и од директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески.

Спасески им посака добредојде и им честиташе за големиот успех и освоеното 9-то место на Мундијалот во Катар, кој е најдобар наш пласман на светските првенства. Им порача дека Македонија е горда на нашите спортски херои и дека младите се поистоветуваат со нив и ги сметаат за свои спортски идоли.

Сега вниманието ќе биде насочено кон Европското првенство во Полска, каде се уште постојат шанси за обезбедување учество на квалификацискиот циклус за настап на Олимписките игри во Рио Де Жанеиро во 2016 година.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode