gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Голманот на француската репрезентација Тери Омејер е прогласен за најдобар играч (МВП) на 24.Светско ракометно првенство кое се играше во Катар.

Омејер ја предводеше Франција до златото и заедно со репрезентативниот колега Никола Карабатиќ се најдоа во идаелната седморка на Мундијалот.

Идеален тим на СП:
Голман: Тери Омејер (Франција),
Лево крило: Валеро Ривера (Шпанија),
Лев бек: Рафаел Капоте (Катар),
Среден бек: Никола Карабатиќ (Франција),
Десен бек: Жарко Марковиќ (Катар),
Десно крило: Драган Гајиќ (Словенија),
Пикер: Бартож Јурецки (Полска).

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode