gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ракометарите на Вардар денеска продолжуваат со настапите во СЕХА лигата, со дуелот во Крагуевац против последно пласираниот Раднички.

Ова е прв предизвик за Вардар по убедливата победа против Рајн Некар во последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите.
Вардарци се апсолутни фаворити на овој меч, но Раднички е екипа која знае да одигра квалитетно на домашен терен.
На првиот дуел против српскиот вицешампион „црвено-црните” славеа со 39:33.

Со победа на овој натпревар, актуелниот освојувач на титулата ќе го потврди освојувањето на втората позиција на табелата, на крајот од регуларниот дел од сезоната.

Натпреварот почнува во 19 часот.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode