gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Модната икона знае најдобро.

Познатата модна икона и богата наследничка Olivia Palermo (29) пример е на многубројни трендсетерици, кога е во прашање добар стил. Освен што ги прати најновите трендови, често започнува и накои свои, а одлична е во комбинирање на детали кои од секоја комбинација ќе направат оригинален изглед.

По повод на нејзиниот 29-ти роденден ви донесуваме 4 лекции кои може да ги научите од оваа позната трендсетерица.

Денот на работа не мора секогаш да биде во досадни комбинации на облека и во еднолични бои. Дајте си можност за комбинација на парчињата на облека и на нијансите на бои. Точки и линии, темна и светло-плава боја – би бил прав стилски погодок!

Секоја трендсетерица во својот гардеробер би требало да има едни високи чизми. Високи, навистина високи - би биле одлично парче за вечерни излегувања.

Досадна и еднолична комбинација, лесно е да се освежи и да и се даде младолок лик. Марама во живи бои врзана преку рамењата - би бил одличен избор за сите класичарки кои сакаат доза на оригиналност во секојдневните комбинации.

Доколку би посакале Audrey Hepburn црна комбинација, би требало да пробате да ја „ разбиете“  со ташна  во необична боја. Electric плава, плус со реси – би бил јасен показател на познавање на модните трендови.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box