gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Во Мадрид и Порто вечерва ќе се одиграат првите два реванш осминафинални дуели од Лигата на шампионите.
Реал уште на првиот меч во Гелзенкирхен направи голем исчекор кон следната фаза, додека во Порто и Базел стартуваат со ремито од првата средба во Швајцарија.
Двојки за вечерашните реванш осминафинални натпревари:
Порто - Базел (1:1 прв натпревар) и
Реал Мадрид - Шалке (2:0).

Почетокот е од 20 часот и 45 минути.
Два натпревара на програмата се утре: Челзи - ПСЖ (1:1) и Баерн - Шахтјор (0:0).

Преостанатите четири патника за 1/4финалето ќе бидат познати следната седмица. Двојките се:
Монако - Арсенал (3:1),
Атлетико Мадрид - Баер Леверкузен (1:0),
Барселона - Манчестер Сити (2:1) и
Борусија Дортмунд - Јувентус (1:2).

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode