gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Доминираат рамни кондури, полни и четвртасти штикли, како и популарните „каубојки“ кои одлично одат со лепршавите пролетни фустанчиња и шешири.


Обувките мора да бидат пријатни, посебно ако долго стоите или одите, на тоа инсистираат и дизајнерите, кои оваа сезона се инспирирале од стилот на 70-те.

Сепак, хит во светот на обувките се кондурите со рамна платформа. Одлично се вклопуваат со џинс, звонасти панталони, тексас фустанчиња и фустанчиња со цветни дезени.

Во тренд се и патики со сребрена нијанса, со препознатливиот потпис на њујоршкиот дизајнер Majkl  Kors, кои се вклопуваат скоро во секој стил.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box