gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Турската актерка Berguzar Korel, ќе направи пауза во светот на глумата и ќе се посвети на угостителството.

Триесетидве годишната убавица, која се прослави со улогата на Шехерезада во серијата од „ 1001 ноќ “, одлучила да отвори слаткарница во Истанбул.

 - Снимам без пауза веќе три години и ми треба одмор, ама не во смисла да лежам дома и да бидам без работа, затоа што тоа брзо би ми досадило – кажува она и додава дека одлучила да прави домамашни колачи со седум години постарата сестра Zejnep.


Актерката само што го завршила снимањето на серијата „ Карадај “, од која , последната епизода во Турција ќе биде прикажана на 08.06.2015 година, после две ипол години емитување и три години снимање.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode