gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Холивудска маска за лице - едноставен рецепт од вашиот фрижидер

Наместо скапи креми, серуми и маски за лице, за убавината и свежиот изглед, свртете се кон природата, поточно кон вашиот фрижидер.

Зошто да се трошат пари на скапи козметички креми, кога кожата може да се негува со производите од фрижидерот?

Бананите, медот, јогуртот, квасецот, млекото и маслиновото масло се само некои од производите кои нашите баби и мајки ги користеле за нега на кожата, зашто во нив се скриени многу витамини и минерали важни за одржување и освежување на кожата на лицето.

Ако сакате, свеж изглед на филмска убавица, ви предлагаме да ја испробате оваа холивудска маска за лице-чиј рецепт е многу едноставен, а максимално полезен.

Потребно ви е:

 - 2 лажици пченкарно брашно

 - 1 белка од јајце.

Се меша, се нанесува на лице, делува 15 минути, потоа со газа се брише од лицето и лицето се мие прво со топла па со ладна вода.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box