gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ќерката на британскиот принц Вилјам и неговата сопруга Кејт ќе се вика Шарлот Елизабет Дајана.


Името вчера го соопштија од Кенсингтонската палата, два дена по раѓањето на принцезата.

Вчера со топовска стрелба е прославено раѓањето на принцезата од Кембриџ.

Принцот Вилијам и Кејт веќе имаат син, принцот Џорџ.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box