gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Холивудската актерка Џулија Робертс во интервју за телевизијата „Екстра“, по гостувањето во шоуто на Дејвид Летерман, откри дека целосно е фасцинирана од сопругата на нејзиниот пријател Џорџ Клуни, Амал.

- Ние заедно бевме на вечера и веднаш штом ја запознам бев воодушевена. Многу сум задоволна со неговиот избор, поточно, фасцинирана. Се вљубив во неа, рече 47-годишната оскаровка за 37-годишната британска адвокатка, која минатата година стана госпоѓа Клуни.

Инаку, Џулија Робертс и Џорџ Клуни се долгогодишни пријатели, заедно глумеа во неколку филмови, а последниот заеднички проект на кој соработувале е филмот „Monster Money“ чие снимање заврши неодамна.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode